Dmuchamy z płuc
Ten intuicyjnie najprostszy przepis jest bez wątpienia bezkosztowy. Poświęcamy jedynie swój okres i płuca. Jednakże podczas gdy sprawdzi się przy kilku sztukach balonów, o tyle większa dekoracja może skończyć się zemdleniem.
Pompka ręczna
Małe ilości balonów napełnimy bez przeszkód za pomocą siły naszych mięśni i prostej pompki działającej na mechanizmach tłoka. Przy wykorzystywaniu takiej tryby napełniania balonów omdleć są w stanie nam jedynie, prędzej czy później w zależności od kondycji - mięśnie rąk, jeśli okaże się iż przeliczyliśmy się z ilością balonów. Najmniej kosztowne pompki zakupimy za cenę od kilku do kilkudziesięciu złotych.
Urządzenia elektryczne
Duże ozdoby żądają dużych inwestycji jednakże zainwestowana suma poskutkuje przyjemną pracą i wartkim efektem. Inwestując sumę od parędziesięciu do kilkuset złotych zaopatrzymy się w pompkę elektryczną lub kompresor które służyć będzie na nie jednej imprezie i przyda się wykonać duże ozdoby z balonów.
Hel
Gazami lżejszymi od powietrza, stosowanymi do napełniania balonów są wodór oraz hel. Wodoru chociaż jest tani nie używa się w związku z tym, że jest wybuchowy. Hel przy swojej cenie jest niewątpliwie ekskluzywnym wypełniaczem do balonów, natomiast umiejętne jego zastosowanie oraz poprawnie zaplanowana dekoracja umożliwia na wytworzenie niezapomnianych aranżacji. Wielokolorowe balony poprawnie dopasowane oraz rozmieszczone będą idealnie ozdabiały przestrzeń oraz tworzyły interesujący wynik wizualny. Hel w butlach możliwy do uzyskania jest w malutkich jednorazowych opakowaniach - to wyjście idealne na prywatny użytek. Dla większych przedsięwzięć od 100 balonów w wzwyż korzystne będzie wynajem większych butli z helem. Pojemności butli od ok 1 metrów do dziesięć metrów będą zawierały hel w korzystniejszej cenie.